Find the latest bookmaker offers available across all uk gambling sites www.bets.zone Read the reviews and compare sites to quickly discover the perfect account for you.
Anasayfa / iMac / iPhone 6 Hakkında Tüm Bilinenler!

iPhone 6 Hakkında Tüm Bilinenler!

Bilindiği üzere Apple dünyasında çok hareketli zamanlar yaklaşıyor ve her gün internette yeni dedikodular dolaşıyor. Bu kirliliğinin önüne geçmek amacıyla okuyucularımız için tüm bilgileri tek tek başlıklar halinde incelemeye karar verdim.

Ekran Boyutu

İddialardan en fazla heyecan vereni hiç şüphesiz ki iPhone 6’nın ekran boyutu. İnternette dolaşan görsellere ve videolara bakıdığı zaman iPhone 6’nın ekran boyutunun 4.7inç olacağı kesinleşmiş durumda ancak diğer bir iddia ise 5.5inç ekran boyutuna sahip iPhone 6 bu konuda ise biraz şüphelerim mevcut açıkçası, şüphelerimin nedenlerine gelirsek 4.7inç ekran sürekli birilerinin eline düşmesine rağmen 5.5inç ekran boyutunu somut olarak gösteren hiçbir sızıntı mevcut değil. Sızıntının olmaması da büyük ihtimal 5.5inç ekranın şehir efsanesi olarak kalacağının bir göstergesi.

sapphire-iphone-6-4-7-inch-display

Safir

Kesinleşen bir diğer iddia ise iPhone 6’nın ekran camının safir olacağı yönünde. internette sızan en son haberlere bakarsak iPhone 6’nın safir camının şimdiden işkence testlerinden büyük bir başarıyla geçtiğini söyleyebiliriz. Buyrun buda videosu;

Donanım Özellikleri

Bu iddiayı Apple dünyası ile ilgilenen herkes az çok tahmin ediyordur, kesinleşen bilgileri sıralarsak; İşlemcinin A8 olacağı ve 2 GHZ saat hızında çalışacağı kesin ancak kesinleşmeyen ve önemi büyük olan bir diğer bileşen ise iPhone 6’nın RAM miktarı. Ekranın büyüyeceğinden ötürü işlemciye daha fazla yük binmesini öngören Apple A8’i 2 GHZ hızında çalıştırmayı uygun görmüşse (A7 1.4 GHZ hızında çalışıyordu) Apple’ın RAM konusunda da aynı yolu izleyeceğini düşünüyorum ve sonunda iPhone’da 2 GB ram görme ihtimalimizin çok kuvvetli olduğunu söyleyebilirim.

Kasa Yapısı

Burda da kesinleşen ancak hala cevaplanmamış çok soru mevcut. iPhone 6’nın kasasının Alüminyum olacağı kesin, telefonun kalınlığının da iPhone 5S’e göre %30 inceleği ve daha yuvarlak hatlara sahip olacağıda biliniyor ancak sızın fotoğraflara göre arka kısımda bulunan anten boşlukları öyle mi kalacak yoksa oraya iPhone 5S’teki gibi cam yüzey gelecek mi orası kesin değil. ben oraya cam yüzey geleceğini düşünüyorum açıkçası ama gelmez ise gerçekten büyük bir tasarım faciası ile karşılaşırız demekten de kendimi alamıyorum.

Video-iPhone-6-Coque

Sonuç ve Kendi Beklentilerim

Kendi açımdan söylemem gerekirse iPhone 6’nn sadece ekranının bile büyümesi benim için başlı başına alma sebebidir. iPhone 5S kullanıcısı olarak arada bir iç geçirdiğim tek konu ekran boyutu olmuştur ve iPhone 6 haberleri ile birlikte Apple’ın sonunda inadını kırıp ekran boyutunu büyüteceği haberini büyük bir sevinç ile karşılamıştım. Bir diğer öngörüm ise donanım özellikleri bakımından olacak, bilindiği üzere iphone 5S mobil piyasada ilk defa 64 BİT’e geçen akıllı telefon idi. Sızan haberlere göre 2 GHZ hızında çalışacak ve 2 GB Ram’e sahip iPhone 6’nın benchmark sonuçları tam manasıyla diğer telefonlara ızdırap olacaktır. 😀 Sonuç olarak Eylül ayında tüm Apple camiasını çok güzel günler bekliyor telefon almayı düşünen kişilerin şiddetle beklemesini öneriyorum.

Bir önceki yazımız olan iOS 8 Beta 3 İnceleme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bilgi Admin

iPhone 3GS ile birlikte iOS ve Apple ile tanışmış ; sonrasında kendini Apple ekosistemine kaptırıp iPod' dan Mac' e birçok Apple ürünü ile iç içe olan teknoloji editörü. iBlogTR.Com Kurucusu

Bunada Göz Atın!

iphone6ss

iphone 6s Çıkış Tarihi ve Bütük Özellikleri Açıklandı

iphone 6s Apple WWDC 2015 Konferansında iOS 9 ‘u açıkladı ve özelliklerini alt alta sıraladı. ...

Bir yorum

  1. İphone ve Apple

    iphone ve ipad kullanmak gerçekten bir ayrıcalık. Bu kadar rahat bir kullanımı olan ve bu kadar güzel bir işletim sistemine yani ios işletim sistemine sahip olan başka telefon yok.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>