Find the latest bookmaker offers available across all uk gambling sites www.bets.zone Read the reviews and compare sites to quickly discover the perfect account for you.
Anasayfa / iMac / Apple Yeni Nesil iPhone Üretimine Başlıyor

Apple Yeni Nesil iPhone Üretimine Başlıyor

iphone6sBloomberg, Apple’ın yeni nesil iPhone üretimine başlamak üzere olduğuna ilişkin bir haber yayınladı. Habere göre yeni nesil iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modelleri Force Touch desteği ile üretilecek. Üretim haberi ne kadar doğru bilemiyoruz fakat Büyük Güncelleme: iPhone 6s başlıklı yazımızda yeni nesil iPhone modellerinde Force Touch teknolojisinin kullanılacağını duyurmuştuk.
Force Touch, ilk olarak Apple Watch ile kullanılmaya başlandı. Ardından Apple’ın Retina ekranlı MacBook Pro ve 12 inçlik MacBook modellerinin izleme dörtgenlerinde görüldü. Kullanıcının normal dokunuştan daha fazla bir güç ile dokunmasını, kademeli olarak algılayabilen bu teknoloji ile işletim sistemi veya uygulamaların arabirimlerinde yepyeni kullanım deneyimleri ve yeni birtakım komutlar seçebilmek mümkün hale geliyor.
Bloomberg’in haberine göre Apple üretime önümüzdeki ay başlayabilirmiş. Şimdiye kadarki tüm ‘S’ güncellemelerinde olduğu gibi cihaz tasarımında bir değişiklik bulunmayacağı tahmin edilse de ay başında ortaya çıkan farklı bazı raporlarda yeni iPhone’ların Force Touch teknolojisine gereken bileşenlerin eklenebilmesi ve kamera çıkıntısının ortadan kaldırılması için cihazın 0,15mm uzayacağı ve 0,2mm kalınlaşacağı söylentisini de hatırlatayım.
İlk paragrafta bağlantısını paylaştığım yazıda yeni nesil iPhone’ların 12MP arka kamera, yeni işlemci, daha yüksek çözünürlüklü ön kamera, Rose Gold renk seçeneği gibi yenilikler sunacağını yazmıştık. Son olarak Apple’ın iOS 9’da Force Touch desteğini de geliştirmeyi sürdürdüğünü ekleyerek noktalayalım.
Yeni iPhone modelleri ve iOS 9 önümüzdeki sonbaharda kullanıcılara sunulacak.

Bir önceki yazımız olan 2015te Çıkması Beklenen Apple Ürünleri başlıklı makalemizde 2015, 6plus ve 6s hakkında bilgiler verilmektedir.

Bilgi Admin

iPhone 3GS ile birlikte iOS ve Apple ile tanışmış ; sonrasında kendini Apple ekosistemine kaptırıp iPod' dan Mac' e birçok Apple ürünü ile iç içe olan teknoloji editörü. iBlogTR.Com Kurucusu

Bunada Göz Atın!

iphone6ss

iphone 6s Çıkış Tarihi ve Bütük Özellikleri Açıklandı

iphone 6s Apple WWDC 2015 Konferansında iOS 9 ‘u açıkladı ve özelliklerini alt alta sıraladı. ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>