Find the latest bookmaker offers available across all uk gambling sites www.bets.zone Read the reviews and compare sites to quickly discover the perfect account for you.
Anasayfa / Apple Store / Apple Pay, İngiltere’de kullanılmaya başladı

Apple Pay, İngiltere’de kullanılmaya başladı

Apple Pay İlk olarak ABD’de Ekim ayında kullanıma giren Apple’ın dijital cüzdanı Apple Pay, dünyanın geri kalanında da merakla bekleniyordu. Apple Pay, ikinci olarak İngiltere’de kullanıma açıldı.

Apple Pay

Apple Pay’in İngiltere’de kullanıma Salı günü açılacağı bilgisi, geçtiğimiz günlerde yanlışlıkla HSBC’nin destek hesabının bir müşteriye Twitter üstünden attığı tweet ile kamuoyuna sızmıştı ve tweet daha sonra apar topar silinmişti.

Apple’in İngiltere’de toplamda 250 bin noktada geçerli olması bekleniyor. Bu sayı ABD’deki 700 binden fazla üye işyeri noktasına nazaran az olsa da sayının gittikçe artacağı da aşikar. İngiltere’de BP, Starbucks, McDonalds, Londra metrosu, Waitrose ve JD Sports gibi noktalarda geçerli olacak.

Apple Pay’in yola çıktığı kurumlar arasında American Express, First Direct, HSBC, Nationwide, NatWest, Royal Bank of Scotland, Santander ve Ulster Bank yer alıyor. Apple, banka ortaklıklarını da entegrasyonlarla geliştirmeye devam edecek. İOS Lloyds Bank ve Bank of Scotland başta olmak üzere adanın diğer birkaç büyük bankası da sisteme çok yakında dahil olacak.

İngiltere’de kullanıcılar öde ve geç sisteminden 20 Pound‘a kadar olan işlemlerini Apple üstünden yaparsa yararlanabilecek. Apple Pay’in VP’si Jennifer Bailey’in verdiği bilgilere göre üye işyerleri POS cihazlarının yazılımını yükseltirlerse bu tutar Eylül ayında 30 Pound’a yükselecek.

Apple Pay

Bir önceki yazımız olan İphone depolama alanı konusunda hayal kırıklığı yaratabilir başlıklı makalemizde iPhone 6, iphone 6s ve iphone depolama alanı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bilgi Admin

iPhone 3GS ile birlikte iOS ve Apple ile tanışmış ; sonrasında kendini Apple ekosistemine kaptırıp iPod' dan Mac' e birçok Apple ürünü ile iç içe olan teknoloji editörü. iBlogTR.Com Kurucusu

Bunada Göz Atın!

iphone

İphone depolama alanı konusunda hayal kırıklığı yaratabilir

İphone Depolama Alanı Geçtiğimiz hafta iPhone 6S‘e ait olduğu öne sürülen görüntüler ortaya çıkmıştı. Görüntülerdeki ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>